Categories Bez kategorii

JAK KUPIĆ DOBRE OKULARY PRZECIWSŁONECZNE?

Okulary przeciwsłoneczne mają na celu przede wszystkim ochronę naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Niestety okulary kupowane za grosze na bazarach nie są wystarczające. Jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne? Czym się kierować przy ich wyborze?

JAK KUPIĆ DOBRE OKULARY PRZECIWSŁONECZNE?

Zanim odpowiem na pytanie jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne, omówię rodzaje okularów w zależności od zastosowanego filtra:

1.Okulary UV

Okulary te chronią przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się okulary z filtrem UV 400. Okulary z takim filtrem pozwalają zablokować fale fale o długości 400 nanometrów, czyli wszystkie trzy zakresy promieniowania UV. Dzięki temu chronią nasz wzrok w 100%.

2.Okulary z antyrefleksem

Powłoka antyrefleksyjna na soczewce redukuje odblaski, które powstają przez padanie światła na powierzchnię szkła.Ponadto zwiększa przejrzystość soczewek oraz

Zwiększa przejrzystość soczewek, a także odbija promienie docierające z tyłu i z boków, dzięki czemu wzrok mniej się męczy. Zdolność postrzegania szczegółów w takich okularach jest znacznie lepsza.

3.Okulary z filtrem polaryzacyjnym

Okulary polaryzacyjne niwelują szkodliwe dla oczu światło odbijające się od bardzo jasnych powierzchni takich jak: śnieg, piasek, asfalt czy woda, tym samym polepszając wzrok. Obraz, który widzimy przez ten rodzaj okularów, cechuje się dużym kontrastem, a także ostrymi i nasyconymi kolorami. Ponadto socewski polaryzacyjne chronią przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Jeśli stosujesz okulary korekcyjne, śmiało możesz je zamienić na przeciwsłoneczne. ABy je zmienić wystarczy, że zdecydujesz się na nakładki polaryzacyjne.

4.Okulary z fotochromem

Filtr fotochromowy przepuszcza promienie słoneczne w zależności od nasłonecznienia. Jeśli światło jest intensywne – ciemnieją, tym samym przynosząc ulgę oczom. Przy zachmurzeniu rozjaśniają się  , tym samym nie ograniczając widoczności. Można ich używać niezależnie od pogody.

Pamiętajmy, że długotrwałe wystawienie oka na promienie świetle może być przyczyną wielu chorób oraz uszkodzenia plamki żółtej. Dlatego odpowiedni wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych jest niezwykle istotny. Gdy już znajdziemy odpowiedni filtr, wtedy dopiero możemy patrzeć na wygląd okularów i dobrać je w zależności od stylu, który lubimy. Okulary optyczne stanowią świetne uzupełnienie naszych look’ów, ale ochrona oczu jest najważniejsza. Poniżej przedstawiam Wam kilka stylizacji  z okularami.

Więcej okularów przeciwsłonecznych.

 

17 comments

Anna says:

Ja mam swoje dwie pary od kilku lat i nie zamierzam zmienić 🙂

Dookola Swiata says:

Dobre okulary to podstawa na lato!

Angelika i Monika (Candy Pandas) says:

Okulary świetnie dopełniają stylizację ale warto jeszcze zadbać o to aby były zdrowe dla oczy… niestety my najczęściej kierujemy się samym wyglądem 😛

sandrak says:

Dokładnie.. Sama mam kilka par, które mają tylko wyglądać. Ale mam również te, które przede wszystkim chronią moje oczy.

Monika says:

Masz bardzo fajne okulary. 🙂

sandrak says:

dziękuję 🙂

Vika says:

Thanks for the great post) Have a nice evening)

Marta says:

Dobre okulary to mój priorytet. Zawsze kupuję okulary u optyka, nie tylko dla siebie, ale dla swoich dzieci również.

sandrak says:

I tak najlepiej 🙂

wielopokoleniowo says:

Dobre okulary to podstawa i nie powinniśmy o tym zapominać 🙂

sandrak says:

Zgadza się 🙂

katsuumi says:

A mi z kolei żadneeee oksy do twarzy nie pasuja 🙁

Mirka says:

Świetny wpis! Teraz już będę wiedziała na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów 🙂

Monika Kilijańska says:

Jako że mam wadę wzroku to najlepszym wyborem dla mnie są okulary z fotochromem.

World Fashion Style Eve says:

Twoje białe okulary z 2 pierwszych zdjęć są rewelacyjne 🙂

Justyna says:

Bardzo ciekawy artykuł, akurat jestem przed wyborem:)

tango says:

na pewno warto kupować okulary u optyka, a nie w supermarkecie, czy drogerii, dotyczy to wszystkich okularów, od zwykłych, letnich przeciwsłonecznych, po specjalistyczne okulary dla daltonistów

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *