Co jest niezbędne w wyprawce dla noworodka?

Przyjście na świat dziecka to wielkie oczekiwanie, które jest wypełnione przygotowaniami do jego nadejścia, a także obawą jak to będzie, jak już pojawi się na tym świecie. Aby pierwsze dni naszego nowo narodzonego dziecka upłynęły na budowaniu więzi z dzieckiem, należy się przygotować do przywitania maluszka na świecie. Wbrew opiniom wielu celebrytów, na wyprawkę noworodka nie trzeba wydawać fortuny. Dziecko tak naprawdę potrzebuje ciepła rodziców i kilku niezbędnych akcesoriów, które będę przydatne podczas pierwszych tygodni. Przeczytaj ten tekst do końca, aby dowiedzieć się więcej na temat wyprawki dla noworodka.

co jest niezbędne w wyprawce dla dziecka
  1. Jakie miejsce do spania przygotować, czyli słów kilka o łóżeczku i przewijaku
  2. Jaki podstawowy zestaw ubranek kupić?
  3. Jaki warto wybrać wózek?
  4. Jaki fotelik samochodowy jest najlepszy?
  5. Jakie akcesoria do pielęgnacji maluszka warto kupić?

Jakie miejsce do spania przygotować, czyli słów kilka o łóżeczku i przewijaku

Najważniejszym meblem w świecie dziecka jest zdecydowanie łóżeczko. To tam dziecko spędza większość czasu, ponieważ noworodki śpią nawet 20 godzin na dobę. Warto zastanowić się, jakie łóżeczko będzie najlepsze dla naszego dziecka oraz wystroju pokoju dziecięcego. Najpopularniejsze modele to łóżeczko drewniane z tradycyjnymi szczebelkami. Wiele sklepów oferuje łóżeczka wraz z przewijakiem. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne. Przewijak jest montowany wtedy na łóżeczko i nie zajmuje dużo miejsca.

Jaki podstawowy zestaw ubranek kupić?

Może wydawać się, że małe dziecko nie potrzebuje dużo ubranek. Jednak ubranka są zazwyczaj zmieniane kilka razy dziennie. Dlatego też warto kupić kilka zestawów body ze spodenkami, a także kilka czapeczek. W zależności od pory roku należy również zakupić kurtki zimowe lub body z krótkim rękawem. Nie warto kupować butów, wystarczą skarpetki. Dodatkowo warto kupić kilkanaście pieluszek tetrowych, które przydadzą się, gdy dziecko będzie ulewało. Pieluszki również przydadzą się podczas spacerów i w codziennej pielęgnacji maluszka.

co jest niezbędne w wyprawce dla noworodka

Jaki warto wybrać wózek?

Kilkanaście dni od narodzin dziecka można wyjść na pierwszy spacer. Do tego niezbędny jest wózek. Pierwszym wózkiem dziecka jest wózek z gondolą, w którym maluszek może spać. Na rynku można znaleźć wózki 2 lub 3 w 1, które składają się z gondoli, spacerówki, a także z fotelika samochodowego. W celu wybrania odpowiedniego modelu warto wybrać się do profesjonalnego sklepu BoboWózki, w którym możemy znaleźć kilkadziesiąt różnych modeli wózków dziecięcych na każdą kieszeń.

Jaki fotelik samochodowy jest najlepszy?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od wieku dziecka, naszych potrzeb oraz oczywiście zasobności naszego portfela. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, fotelik samochodowy może być zakupiony wraz z wózkiem dziecięcym. Wtedy otrzymujemy produkt, który został zaprojektowany dla najmniejszych pasażerów, tj. do 13 kilogramów. Taki fotelik jest kompatybilny z wózkiem. To znaczy, że można zapiąć go do wózka i przewozić w nim dziecko. Dla starszych dzieci, od około roku polecane są foteliki, które są montowane na isofix.

Jakie akcesoria do pielęgnacji maluszka warto kupić?

Ostatnim punktem na liście zakupowej przyszłej mamy są produkty do codziennej pielęgnacji maluszka. Niezbędne jest płyn do kąpieli od pierwszych dni oraz kremy do balsamowania noworodka. Warto również zaopatrzyć się w szczotkę z naturalnego, miękkiego włosia, która pozwoli uczesać dziecko w kilka sekund.

Artykuł sponsorowany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *