Categories Bez kategorii

DLACZEGO WARTO POZYCJONOWAĆ STRONĘ?

SEO czyli Search Engine Optimalization to bez wątpienia niezwykle narzędzie promowania i zwiększenia ruchu na stronie. Dlaczego warto pozycjonować stronę?

DLACZEGO WARTO POZYCJONOWAĆ STRONĘ ?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że pozycjonowanie stron ma coraz większe znaczenie w biznesie. Zakładając stronę www, naszym założeniem ejst, aby ktoś na nią zajrzał. Jak powszechnie wiadomo, popularność strony przekłada się na większą liczbę odwiedzin, zaś odwiedziny na konwersję, a więc zakup lub kontakt.  Optymalizacja strony pozwala na dostosowanie kodu serwisu do algorytm wyszukiwarki, tym samym pozwalając swój wynik na liście wyszukiwania na ważne dla nas frazy kluczowe. Dziś przedstawiam Wam 5 powodów dlaczego warto pozycjonować stronę.

dlaczego warto pozycjonować stronę

1.Widoczność w sieci:
Wysoka pozycja w wyszukiwarce sprawi, że nasza strona będzie łatwa do odnalezienia. Przekłada się na większą ilość odwiedzin i wzrost potencjalnych klientów.Odpowiednie promowanie strony, a więc dobranie właściwych słów i fraz kluczowych dla danej branży, sprawia, że witryna znajduje się na wyższej pozycji na liście wyszukiwania. Dlatego na stroni warto publikować artykuły eksperckie, a także stworzyć firmowo bloga.

2.Większy ruch, większy zysk:
SEO zwiększa pozycję strony na liście wyszukiwania. Dzięki temu coraz więcej osób trafia na naszą stronę. A im więcej osób odwiedza witryn, tym większa szansa, że wśród nich znajdą się przyszli klienci. Im wyżej jesteśmy na liście wyszuiwania, tym więcej osób poznaje stronę i odwiedza ją.

3.Niewielki nakład finansowy.
Pozycjonowani strony wbrew pozorom wcale nie wymaga zbyt wielkiego nakładu finansowego. jeśli nie pojęcia o SEO, zależy zdecydować się na usługi agencji.

4.Kreowanie wizerunku firmy.
Wysoka pozycja w wyszukiwarce kreuje Twoją markę i wizerunek. Twoja firma staje się coraz bardziej rozpoznawalna i ceniona.

5.Ludzie sami znajdują Twoją stronę.
Dobrze wypozycjonowana strona sprawi, że ludzie sami znajdą Cię w internecie. Nie ma wątpliwości, że zdecydowana większość osób, które poszukują danego produktu bądź usługi, zaczyna swoje poszukiwania od wyszukiwarki internetowej. Dlatego niezwykle istotna jest wspomniana w pierwszym punkcie widoczność w sieci. Im wyżej jesteśmy na liście wyszukiwania, tym większe prawdopodobieństwo, że ludzie odwiedza właśnie naszą stronę.

9 comments

Life by Marcelka says:

Bardzo przydatny post
Warto wiedzieć o SEO jak najwięcej

Eveline Bison says:

Bardzo pożyteczny wpis 🙂 Dziękuję za wiedzę na temat seo w pigułce 🙂

Dorota K says:

Warto wiedzieć o tych sprawach, zawsze mogą się przydać 🙂

Angelika eM says:

przydatny post 🙂

Ptysia says:

Wiedza o SEO jest naprawdę przydatna w dzisiejszych czasach 🙂

karyn.pl says:

Ja pracuje w firmie której wiele nauczyli mnie na temat pozycjonowania więc wykorzystuje co mogę by google podnosiło moją pozycje 🙂 Chodź czasem sprawia mi to wiele trudności:)

buziaki:*
http://WWW.KARYN.PL

Tatiana Cecot says:

Tylko jedna rzecz. Ja bym na pewno tego nie robiła sama. Zresztą i tak mam swoją firmę i pozycjonowanie zleciłam zaufanej agencji, mającej doświadczenie wieloletnie. Potrafią na prawdę profesjonalnie doradzić https://www.proformat.pl.

KARILLAFASHION says:

Przydatny post. Dzięki

Michalina Koper says:

Lepiej zlecić do firmie, która się na tym zna. Bo można narobić niezłego bałaganu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *