Categories Blog modowy

JAK KUPOWAĆ I SPRZEDAWAĆ W CLOTIFY?

Gdy wróciłam z Holandii, postanowiłam zrobić porządki w szafie. Przebywając za granicą (mając kilka rzeczy w szafie, bo wolałam zaopatrzyć się w jedzenie, a nie w ciuchy :p ), zapomniałam ile rzeczy mam w domu i, że zwyczajnie się w szafie nie mieszczę :p Z kupnem nowej szafy się wstrzymuję, bo gdzieś tam są plany przeprowadzki, a skręcanie i rozkręcanie nie należy do fajnych czynności, więc na chwilę obecną sobie odpuszczam.  Z pomocą wyprzedaży przychodzi aplikacja Clotify – internetowy second hand, gdzie można sprzedać rzeczy, w których się już nie chodzi. Jeśli śledzicie mojego bloga, dobrze wiecie, że kocham sklepy z odzieżą używaną. Aplikacja pozwala zarówno na sprzedaż rzeczy, których już nie nosimy (bądź wymianę czy oddanie ich za darmo), a także na kupno nowych perełek. Wiele osób zadawało mi pytanie, jak kupować i jak sprzedawać ubrania w Clotify. W związku z tym, postanowiłam opisać wszystko krok po kroku, aby zaoszczędzić Wam czasu 🙂

JAK SPRZEDAWAĆ?

1.Jeżeli jeszcze nie masz aplikacji zainstalowanej na swoim smartfonie lub tablecie, ściągnij ją ze strony Clotify: clotify.com (przypominam, że pobranie aplikacji i korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne! ). Możesz się zalogować tradycyjnie, za pomocą e-mail lub za pomocą facebooka.

2.Gy już ściągniesz aplikację, zarejestrujesz się – odpal ją. Pojawi się strona główna. Kliknij ikonkę „sprzedaj ubranie” . Przejdziesz do aparatu, aby wykonać zdjęcie odzieży. Natomiast, jeśli zdjęcie zrobiłaś już wcześniej, kliknij „galeria” i wybierz odpowiednie foto.

clotify 1

3. Gdy już wybierzesz i zatwierdzisz zdjęcie ubrania, pojawi się nowe pole. Możesz lekko obrobić zdjęcie np. usunąć tło, a później klikasz „następny”. Otwiera się kolejna strona edycji, w której możesz dodać dodatkowe zdjęcia ubrania, zdjęcie etykiety oraz uzupełnić informację: tytuł, opis ubrania, marka, kategorie, kolor i stan. Pamiętaj, aby przy opisie ubrania dodać jak najwięcej szczegółów – rozmiar, wymiary itd. W ten sposób będzie Ci łatwiej sprzedać ubranie. Jak już uzupełnisz wszystkie pola, kliknij „gotowe” 🙂

clotify 2 clotify 2a clotify 2b

4. Gdy klikniesz „gotowe” wyskoczy Ci okienko, w którym wybierasz jedną z opcji: sprzedaj ubranie, wymień, oddaj za darmo. Jeśli wybierzesz „sprzedaj” – wpisz poniżej cenę, za którą wystawiasz przedmiot, a także cenę oryginalną , za którą kupiłaś rzecz i gotowe! Teraz należy czekać aż ktoś kupi 🙂

clotify 3

JAK KUPOWAĆ ?

1.Otwieramy aplikację i na dole klikamy „Second hand”

2.Pojawi się nam okienko z zakładkami „kup”, „sprzedaj”, „following” – zostajemy przy „kup”. Następnie przewijamy palcem w dół, aż znajdziemy rzecz, która nas zainteresuje.

clotify jak kupowac 2

3.Gdy znajdziecie rzecz, którą chciałybyście kupić, wchodzicie w nią. Pojawi się Wam nowe okienko: możecie wysłać zapytanie do sprzedawcy (jeśli brakuje Wam jakieś informacji), możecie obserwować ubranie lub kliknąć „kup” – wyświetli się Wam wtedy pole z wiadomością do sprzedawcy. Napiszcie, że jesteście zainteresowane i chcecie kupić przedmiot, poproście o potrzebne dane oraz cenę za wysyłkę .

clotify jak kupowac

Jeśli chcecie przejrzeć rzeczy danego użytkownika, to przy wyborze danego ciucha, kliknijcie „więcej aukcji”. Przejdziecie wtedy do listy wszystkich rzeczy, które sprzedaje dany użytkownik.

clotify jak kupowac 4

Banalne, prawda? 🙂

Mnie znajdziecie na clotify jako Sandra Kozłowska. Wystarczy kliknąć przycisk lupy „wyszukaj” na dole i wpisać w pole „wyszukaj użytkownika” – „Sandra Kozłowska” .

17918315_120332000139523177_881124885_n

27 comments

Wioleta Sadowska says:

Fajna aplikacja. Nie słyszałam o niej wcześniej.

Paula Suchocka says:

Nie spotkałam się wcześniej z tą stronką 😉

Ania says:

Nie znam, ale dobrze wiedzieć i chętnie tam zajrzę 🙂

Megly says:

Genialne! Dlaczego odkryłam to tak późno? Muszę spróbować niebawem.
Pozdrawiam 🙂

sandrak says:

Wypróbuj, ja też właśnie wstawiłam swoje ciuszki 😛

Paulina says:

Ciekawa sprawa 😀

marta says:

I już wszystko jasne 😉

Milica says:

Lovely post! Maybe we could follow each other on GFC and instagram @djonovic_milica? If yes, follow me and I follow back as soon as I see it.
Let me know with a comment on my Blog

http://intonezzee.blogspot.com/

kisses

lekcjewkuchni.blogspot.com says:

Zdrowych Spokojnych Świąt ☺

sandrak says:

Wzajemnie kochana <3

Sheira says:

Nie słyszałam o tej aplikacji

Sabrina Cosmetics says:

Akurat przymierzam się do robienia porządku w szafie i sprzedania ubrań, w których już nie chodzę. Chętnie spróbuję posprzedawać rzeczy w tej aplikacji 🙂

PospolitaOla says:

Ciekawa aplikacja, podobna do Vinted 🙂

Julia Shkvo says:

Very cool post, Darling! Wonderful photos!
I’d be happy friendship blogs ♥
Julia Shkvo

Vika says:

Thanks for the interesting post! Have a nice weekend)

Beauty Unearthly says:

Lovely post dear! Have a great weekend! xx

Jagoda Kwiatkowska says:

Muszę zajrzeć na tą stronke! 😉 ja dotychczas sprzedawałam tylko na vinted 😉

Kinga K. says:

Nie słyszałam wcześniej o tej aplikacji.Muszę ją wypróbować 🙂

Izabela Słowińska says:

O takiej aplikacji nie miałam pojęcia. Fajnie, że nas uświadomiłaś, że coś takiego istnieje 🙂

Dookola Swiata says:

Chetnie sprawdze te aplikacje. Wydaje sie ciekawa 🙂

Karolina says:

Ja akurat najbardziej jestem zadowolona ze sprzedaży w Less. Sporo udało mi się tam sprzedać, ale też nieraz kupić w fajnych cenach. http://www.less.app Zaletą tej platformy jest to, że jest prosta, darmowa i bezpieczna, polecam korzystać, masa fajnych ubranek i dodatków dla dzieci i nie tylko!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *