JAK KUPOWAĆ I SPRZEDAWAĆ W CLOTIFY?

JAK KUPOWAĆ I SPRZEDAWAĆ W CLOTIFY?

Gdy wróciłam z Holandii, postanowiłam zrobić porządki w szafie. Przebywając za granicą (mając kilka rzeczy w szafie, bo wolałam zaopatrzyć się w jedzenie, a nie w ciuchy :p ), zapomniałam ile rzeczy mam w domu i, że zwyczajnie się w szafie nie mieszczę :p Z kupnem nowej szafy się wstrzymuję, bo gdzieś tam są plany przeprowadzki, a skręcanie i rozkręcanie nie należy do fajnych czynności, więc na chwilę obecną sobie odpuszczam.  Z pomocą wyprzedaży przychodzi aplikacja Clotify – internetowy second hand, gdzie można sprzedać rzeczy, w których się już nie chodzi. Jeśli śledzicie mojego bloga, dobrze wiecie, że kocham sklepy z odzieżą używaną. Aplikacja pozwala zarówno na sprzedaż rzeczy, których już nie nosimy (bądź wymianę czy oddanie ich za darmo), a także na kupno nowych perełek. Wiele osób zadawało mi pytanie, jak kupować i jak sprzedawać ubrania w Clotify. W związku z tym, postanowiłam opisać wszystko krok po kroku, aby zaoszczędzić Wam czasu 🙂

JAK SPRZEDAWAĆ?

1.Jeżeli jeszcze nie masz aplikacji zainstalowanej na swoim smartfonie lub tablecie, ściągnij ją ze strony Clotify: clotify.com (przypominam, że pobranie aplikacji i korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne! ). Możesz się zalogować tradycyjnie, za pomocą e-mail lub za pomocą facebooka.

2.Gy już ściągniesz aplikację, zarejestrujesz się – odpal ją. Pojawi się strona główna. Kliknij ikonkę „sprzedaj ubranie” . Przejdziesz do aparatu, aby wykonać zdjęcie odzieży. Natomiast, jeśli zdjęcie zrobiłaś już wcześniej, kliknij „galeria” i wybierz odpowiednie foto.

clotify 1

3. Gdy już wybierzesz i zatwierdzisz zdjęcie ubrania, pojawi się nowe pole. Możesz lekko obrobić zdjęcie np. usunąć tło, a później klikasz „następny”. Otwiera się kolejna strona edycji, w której możesz dodać dodatkowe zdjęcia ubrania, zdjęcie etykiety oraz uzupełnić informację: tytuł, opis ubrania, marka, kategorie, kolor i stan. Pamiętaj, aby przy opisie ubrania dodać jak najwięcej szczegółów – rozmiar, wymiary itd. W ten sposób będzie Ci łatwiej sprzedać ubranie. Jak już uzupełnisz wszystkie pola, kliknij „gotowe” 🙂

clotify 2 clotify 2a clotify 2b

4. Gdy klikniesz „gotowe” wyskoczy Ci okienko, w którym wybierasz jedną z opcji: sprzedaj ubranie, wymień, oddaj za darmo. Jeśli wybierzesz „sprzedaj” – wpisz poniżej cenę, za którą wystawiasz przedmiot, a także cenę oryginalną , za którą kupiłaś rzecz i gotowe! Teraz należy czekać aż ktoś kupi 🙂

clotify 3

JAK KUPOWAĆ ?

1.Otwieramy aplikację i na dole klikamy „Second hand”

2.Pojawi się nam okienko z zakładkami „kup”, „sprzedaj”, „following” – zostajemy przy „kup”. Następnie przewijamy palcem w dół, aż znajdziemy rzecz, która nas zainteresuje.

clotify jak kupowac 2

3.Gdy znajdziecie rzecz, którą chciałybyście kupić, wchodzicie w nią. Pojawi się Wam nowe okienko: możecie wysłać zapytanie do sprzedawcy (jeśli brakuje Wam jakieś informacji), możecie obserwować ubranie lub kliknąć „kup” – wyświetli się Wam wtedy pole z wiadomością do sprzedawcy. Napiszcie, że jesteście zainteresowane i chcecie kupić przedmiot, poproście o potrzebne dane oraz cenę za wysyłkę .

clotify jak kupowac

Jeśli chcecie przejrzeć rzeczy danego użytkownika, to przy wyborze danego ciucha, kliknijcie „więcej aukcji”. Przejdziecie wtedy do listy wszystkich rzeczy, które sprzedaje dany użytkownik.

clotify jak kupowac 4

Banalne, prawda? 🙂

Mnie znajdziecie na clotify jako Sandra Kozłowska. Wystarczy kliknąć przycisk lupy „wyszukaj” na dole i wpisać w pole „wyszukaj użytkownika” – „Sandra Kozłowska” .

17918315_120332000139523177_881124885_n

27 Comments

  1. Akurat przymierzam się do robienia porządku w szafie i sprzedania ubrań, w których już nie chodzę. Chętnie spróbuję posprzedawać rzeczy w tej aplikacji 🙂

  2. O takiej aplikacji nie miałam pojęcia. Fajnie, że nas uświadomiłaś, że coś takiego istnieje 🙂

  3. Ja akurat najbardziej jestem zadowolona ze sprzedaży w Less. Sporo udało mi się tam sprzedać, ale też nieraz kupić w fajnych cenach. http://www.less.app Zaletą tej platformy jest to, że jest prosta, darmowa i bezpieczna, polecam korzystać, masa fajnych ubranek i dodatków dla dzieci i nie tylko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *