Pokój młodzieżowy dla nastolatka – co powinno się w nim znaleźć?

Pokój młodzieżowy to przestrzeń służąca do nauki, relaksu, spotkań z przyjaciółmi i rozrywki. To zdecydowanie jedno z najbardziej wszechstronnych pomieszczeń w domu. Jakie meble powinny się znaleźć w pokoju nastolatka? Dowiedz się, o jakich elementach wyposażenia nie możesz zapomnieć!

Pokój młodzieżowy dla nastolatka

Pokój młodzieżowy – jakie meble muszą się w nim znaleźć?

Pokój nastolatka zazwyczaj dzieli się na strefy, które pomagają funkcjonalniej urządzić wnętrze. Mowa tutaj o strefie: nauki, zabawy, odpoczynku oraz przechowywania. Każdą z nich tworzą inne meble młodzieżowe, które są niezbędne dla zachowania spójnej, estetycznej i praktycznej przestrzeni.

Przykładowe aranżacje pokoi młodzieżowych znajdziesz na stronie: https://www.gama-sklep.com.pl/category/meble-mlodziezowe-89

Meble do strefy rozrywkowej i nauki w pokoju nastolatka

Zwykle te dwie strefy – rozrywki i nauki – są ze sobą połączone. Jest to spowodowane ograniczonym metrażem pokojów młodzieżowych. Meble, jakie powinny się znaleźć w kąciku naukowo-rozrywkowym to przede wszystkim biurko. Jego wielkość musi być dopasowana do potrzeb dziecka. Najlepiej postawić na model z obszernym blatem, wieloma półkami i szafkami do przechowywania. Świetnym wyborem są także modele z blatem o regulowanej wysokości. Biurko powinno zapewnić miejsce do odrabiania lekcji, rozwijania hobby oraz korzystania z komputera. Przy biurku musi znaleźć się wygodny fotel biurowy z regulowanym oparciem i podłokietnikami. Dla lepszej mobilności warto postawić na krzesło na kółkach. W większym pokoju strefę rozrywki można zaaranżować z użyciem szafki RTV oraz kanapy lub fotela.

Meble młodzieżowe do strefy odpoczynku i relaksu

W podstawowym wyposażeniu kącika wypoczynkowego znajduje się wygodne łóżko. W zależności od wielkości pokoju, możesz zdecydować się na zwykłe łóżko, łóżko piętrowe czy rozkładaną kanapę. Zadbaj o to, aby wybrana opcja gwarantowała najwyższy poziom komfortu i była dopasowana do wzrostu i wagi dziecka. Obok umieść stolik nocny, który przyda się do odłożenia książki przed snem czy schowania kosmetyków. Na szafce nie może zabraknąć lampki emitującej ciepłe, przyjemne światło.

Meble do strefy przechowywania pokoju młodzieżowego

Łóżko, biurko i fotel to najważniejsze elementy wyposażenia pokoju nastolatka. Przestrzeń dziecka powinno się wzbogacić również o meble do przechowywania. Młodzi ludzie mają mnóstwo rzeczy, nad którymi czasami trudno zapanować. Dlatego zainwestuj w pojemną szafę, najlepiej z lustrem na froncie. Zwróć uwagę na wnętrze mebla. Optymalna konstrukcja zawiera drążek na wieszaki, półki oraz miejsce (np. szuflady) na drobne elementy garderoby: bieliznę, czapki, rękawiczki itp.

Strefę przechowywania wyposaż również w regał na książki. Zamiast jednego, dużego regału, możesz kupić kilka mebli o podobnym zastosowaniu, np. półkę wiszącą na płyty i dekoracyjne figurki oraz niską szafkę z otwartymi wnękami i półkami zamykanymi drzwiczkami. Jeśli Twoje dziecko miewa trudności z utrzymaniem porządku, znacznie lepszym rozwiązaniem będą meble o zamkniętej konstrukcji, np. komody z szufladami czy kilka szaf.

Artykuł sponsorowany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *