Jakie zabawki warto kupić rocznemu dziecku?

Szukasz pomysłu na prezent dla rocznego malucha? Zabawka, która dostarczy mu radości, a jednocześnie wesprze jego rozwój to idealne rozwiązanie. Wbrew pozorom rocznym dzieciom można wręczyć w prezencie dużo więcej zabawek niż pluszaki, które, chociaż atrakcyjne w oczach malucha, niewiele wnoszą w jego rozwój. Poznaj nasze propozycje na najlepsze zabawki dla roczniaka. Dowiedz się, gdzie najlepiej kupić takie zabawki i co wziąć pod uwagę w czasie ich wybierania.

roczne dziecko zabawki

Roczny maluch i jego potrzeby

Roczne dziecko jest pełne ciekawości otaczającego go świata, dlatego chętnie je bada i poznaje. Roczniak, o ile tylko właściwie się rozwija, opanowuje sztukę chodzenia oraz ćwiczy ruchy rączek. Robi wiele, aby poznać jak najlepiej wszystkimi zmysłami swoje najbliższe otoczenie. Roczne dziecko uczy się także mówić oraz uczy się poprzez naśladownictwo.

Dlatego kupując mu zabawki, warto inwestować w takie, które:

 • będą stymulowały jego rozwój;
 • zachęcą go do trenowania chodzenia;
 • pomogą mu w doskonaleniu i zdobywaniu nowych umiejętności;
 • wpłyną na rozwój zmysłów;
 • będą wspierały rozwój jego mózgu.
zabawki dla rocznego dziecka

Propozycje najlepszych zabawek dla rocznego dziecka

Lista zabawek, które świetnie sprawdzą się, jako prezent dla rocznego dziecka jest długa. Możesz wybierać między: chodzikami, puzzlami lub różnego rodzaju łamigłówkami. Dobrym wyborem będą tu także książeczki sensoryczne, które angażują zmysły dotyku i wzroku. Poznaj 3 najlepsze kategorie zabawek dla roczniaka i dowiedz się, na czym polega ich wyjątkowość.

Zabawki motoryczne

To bardzo ciekawa kategoria zabawek dla roczniaka, które wspomagają rozwój małych rączek i doskonalą chwytanie. Niektóre jak np. seria zabawek Zwierzęta na kółkach od Bam Bam zachęcają dodatkowo maluchy do chodzenia, a więc wspierają też ich rozwój fizyczny i równowagę.

bam bam zebra na kółkach

Bam Bam Zebra na kółkach dostępna w sklepie zabawkiiszkola.pl

Zabawki interaktywne

Tego typu zabawki angażują uwagę dziecka oraz wzbudzają w nim zainteresowanie funkcjami, jakie oferują. Dla przykładu Szczeniaczek interaktywny od Clementoni posiada na swoim ciele przyciski, które po uruchomieniu pomagają w nauce pierwszych literek i cyferek. Zabawka ma też zaprogramowanych kilka piosenek o zwierzętach. W ten sposób rozwija się słuch, wzrok i zdolności manualne malucha. Natomiast Baby Smartfon od Lisciani Giochi zapoznaje dziecko z dźwiękami, jakie wydają różne pojazdy, a także opowiada bajeczki z nimi związane oraz przyciąga uwagę dziecka świetlnymi sekwencjami.

zabawki dla roczniaka

Zabawki kreatywne

Roczniak z pewnością ucieszy się, gdy otrzyma zabawkę, dzięki której będzie mógł coś stworzyć. Przykładem takich zabawek mogą być, chociażby Klocki z serii Baby Blocks od firmy Wader, z których maluch może zbudować różne zwierzątka. Roczne dziewczynki z pewnością pokochają Stolik Wielofunkcyjny Wader, który będą mogły wykorzystać, jako: blat kuchenny; stolik do układania puzzli; łamigłówkę z kształtami.

wader klocki baby blocks safari

Klocki z serii Baby Blocks Wader dostępne w sklepie internetowym zabawkiiszkola.pl

Na co zwrócić uwagę kupując na prezent zabawkę dla rocznego dziecka?

Chcąc kupić idealną zabawkę dla rocznego malucha, musisz uwzględnić jej jakość. Najlepiej więc inwestuj w zabawki z licencjami oraz pochodzące od uznanych producentów. Wtedy zyskasz pewność, że zabawka jest trwała, a przede wszystkim bezpieczna. Ponadto zwróć uwagę na takie ważne jej cechy jak:

 • atrakcyjność w oczach dziecka – zabawka powinna być jak najbardziej kolorowa i pobudzać do eksperymentowania, dobrze jeśli będzie składała się z kilku elementów;
 • wartość edukacyjna – idealna zabawka powinna też wspierać rozwój dziecka na wielu płaszczyznach;
 • dopasowanie do możliwości malucha – gdy dziecko dostanie zbyt skomplikowaną dla siebie zabawkę, szybko się do niej zniechęci.
zabawki dla rocznego dziecka jakie

W sklepie internetowym Zabawki i Szkoła znajdziesz szeroki wybór zabawek dla rocznego dziecka. Są to zabawki sensoryczne, edukacyjne, a także kreatywne i interaktywne. Wszystkie one spełniają warunki idealnych zabawek dla tak małych dzieci, czyli:

 • pochodzą od uznanych producentów jak np. firma Clementoni, czy Wader;
 • posiadają ważne licencje oraz certyfikaty bezpieczeństwa; zostały wykonane z bezpiecznych surowców;
 • są idealnie dopasowane do potrzeb rozwojowych rocznych dzieci, jak i ich możliwości.

Dzieci bawiąc się nimi, czerpią z nich wiele przyjemności, jednocześnie poznają świat i rozwijają swoje zdolności manualne, czy ćwiczą orientację lub doskonalą zmysły: dotyku, wzroku lub słuchu.

Nasze zabawki uczą też dzieci logicznego myślenia i zachęcają do eksperymentowania. Pamiętaj, że to, w jaki sposób maluch będzie wykorzystywał swoją zabawkę, również wpływa dodatnio na jego rozwój. Świadczy to także o poziomie jego inteligencji.

Zapraszamy już dziś do zapoznania się z naszą ofertą. Nasze zabawki dla rocznego dziecka: bawią, uczą, inspirują i rozwijają.

Sprawdź nas koniecznie!

Artykuł sponsorowany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *