Categories Blog Parentingowy

Ubezpieczenie dziecka – co należy wiedzieć?

Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu i szkole to jeden z najczęstszych tematów, o których rozmawiają rodzice nie tylko na pierwszym zebraniu, ale i w domu. Warto o nim pomyśleć wcześniej i zapoznać się z ofertą, która najbardziej do Nas przemawia. Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu, aby dobrze wybrać?

Co to jest ubezpieczenie NNW?

Na samym początku należy wyjaśnić pojęcie ubezpieczenia NNW. Ubezpieczenie NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków, to ochrona finansowa, obejmująca sytuacje, w których nastąpił uraz spowodowany wypadkiem np. zwichnięcie czy złamanie ręki.  Za każdy wypadek objęty polisą, towarzystwo ubezpieczeniowe płaci rodzicom poszkodowanego dziecka (oczywiście ubezpieczonego) określoną kwotę.

Obecnie ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe. Reguluje to rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej (pismo MEN z dnia 1 października 2018 r., znak: DWKI-WPB.5013.22.2018.BN). Jednakże warto się na nie zdecydować. Składka za ubezpieczenie dziecka nie jest zbyt duża, a ostrożności nigdy za wiele 🙂 Tym bardziej, że dzieci to wulkany energii i łatwo o jakiś uraz. Jeżeli zdecydujesz się na wykupienie ubezpieczenia samemu, koniecznie poinformuj placówkę, do której chodzi Twoje dziecko.

Ubezpieczenie dziecka w Nationale Nederlanden – dlaczego warto z niego skorzystać?

Nationale Nederlanden cechuje się przede wszystkim nowoczesnym podejściem do ubezpieczenia dziecka. Najważniejsze zalety to:

 • wypłata od razu po zdarzeniu, nawet w trakcie rehabilitacji,
 • gwarantowane kwoty,
 • prosty opis produktu bez % kwot za uszczerbek na zdrowiu,
 • obejmuje wypadki w szkole i poza szkołą,
 • możliwość wyboru pakietów dodatkowych,
 • brak limitu wypłat,

Ponadto, ubezpieczyciel ten przewiduje umowę roczną w trzech pakietach:

 • Standard,
 • Optimum ,
 • Premium.

Pakiety te różnią się ceną za rok, następująco 50 zł, 75 zł, 125 zł oraz dodatkowymi skutkami danego zdarzenia. W przypadku pakietu premium, dodatkowo są np. oparzenia.

Co więcej, wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, NN oferuje dodatkowe pakiety:

 • opieka medyczna – obejmuje wizyty dziecka u specjalistów, badania, zabiegi ambulatoryjne i rehabilitację,
 • opieka po wypadku- – obejmuje m.in. korepetycje, domowe wizyty lekarza, transportu medycznego czy usługi dostarczania leków.
 • opieka po wypadku + opieka medyczna.

 

Kwota odszkodowania za złamanie, zwichnięcie, skręcenie oraz inne urazy to 900 zł. Natomiast oparzenia w  pakiecie premium, wycenione są na 3000 zł. To świetne rozwiązanie, ponieważ w ubezpieczeniu NNW szkolnym w przypadku urazu liczy się procentowy uszczerbek na zdrowiu. To na jego podstawie obliczana jest kwota do wypłacenia. Atutem ubezpieczenia w NN jest to, że obejmuje ono nie tylko wypadki w szkole, ale również poza nią, w Polsce i na wycieczkach czy zajęciach pozaszkolnych. Dzięki temu dzieci objęte są ochroną zawsze. Procedura jest również prosta. Należy uzyskać dokumentację lekarską, złożyć wniosek do Nationale Nederlanden. Następnie ubezpieczyciel wypłaca świadczenie jeszcze w trakcie leczenia, a nie po nim. Decydując się na polisę w NN, mamy pewność, że każde zdarzenie rozpatrywane jest osobno. Zaś kwota jest znana i niezmienna. Nie istnieje również limit wypłat jak w przypadku ubezpieczeń NNW w szkole. Ubezpieczyć można dziecku od 3 do 18 lat. Można również ubezpieczyć kilkoro dzieci w ramach jednej polisy – maksymalnie 10 dzieciaczków.

 

2 comments

Świat Pani Domu - Ola says:

My ubezpieczamy córkę w szkole i dodatkowo..Do tej pory nie było konieczności by korzystać z tego ubezpieczenia, ale tak na wszelki wypadek warto by było.

smart says:

ubezpieczenia moim zdaniem są bardzo ważne, ale wiele osób je pomija. ja wolę co miesiąć czy raz na rok trochę zapłacić, ale w razie wypadku mieć pewność, że wszystko zostanie załatwione. ubezpieczyłam siebie i rodzinę (od nieszczęsliwych wypadków i śmierci członka rodziny), OC+AC zapewniające serwis powypadkowy i ubezpieczyłam też dom na wypadek zalania, pożatu itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *