Categories Blog Parentingowy

Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? – 9 skutecznych sposobów

Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? Zorganizowanie rodzinnego wypadu z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Poznaj 9 skutecznych sposobów na wakacje z dzieckiem.

Jak zaplanować wakacje z dzieckiem?

Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? To pytanie, które zadawałam sobie już od momentu, w którym zaszłam w ciążę. Przed pojawieniem się Maksysia wszystko było proste. Wyciągam walizkę, pakuję kilka potrzebnych rzeczy i tyle. Z maluchem pakowanie to nie lada wyzwanie. Co nie oznacza, że musi być trudne. Wystarczy stosować się do kilku zasad. jakich ? oto X skutecznych sposobów na to, jak zaplanować wakacje z dzieckiem.

1. Ustal kierunek podróży

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest ustalenie kierunku podróży. Inaczej będziemy pakować się, wybierając ciepłe kraje, inaczej jadąc nad morze, a jeszcze inaczej, gdy wybierzemy się w góry. Dopiero, gdy ostatecznie wybierzemy kierunek naszej podróży, możemy przejść do kolejnych etapów planowania podróży. Na samym początku polecam Ci podróż z dzieckiem w kraju, aby sprawdzić, jak wpływa na niego podróż. Nasza pierwsza wycieczka była o ponad 300 km od domu. Na całe szczęście okazało się, że Maksyś kocha podróże samochodem 🙂 Samolotem jeszcze nie lecieliśmy – pandemia trochę pokrzyżowała plany. Ale myślę, że to w sumie wyszło na plus.

jak zaplanować wakacje z dzieckiem

2. Wybierz zaufane biuro podróży

Wakacje możesz zorganizować samodzielnie. W przypadku wyjazdów zagranicznych może to być bardzo kłopotliwe. Znalezienie hotelu, przylotu, dojazdu do hotelu itd. jest czasochłonne. Świetnym rozwiązaniem są biura podróży. Warto wybierać, te które cieszą się pozytywną opinią i zaufaniem np. ITAKA. W ofercie znajdziemy wiele kierunków podróży, różne hotele, w tym przyjazne dzieciom. Dzięki temu dopasujemy wakacje do naszych potrzeb, a także możliwości finansowych.

3. Wybierz odpowiedni hotel, najlepiej przyjazny dzieciom

Drugi krok w planowaniu wakacji jest wybranie hotelu. Wybierając się samemu, możemy mieć nieco mniejsze oczekiwania. Jednak podróżując z dzieckiem, warto postawić na hotele, które są przyjazne dzieciom. Perfekcyjnie sprawdzą się hotele z polskimi animacjami.  Dzięki temu dzieci mają świetne zajęcia i na dodatek w języku polskim! Natomiast rodzice mogą odpocząć od całodniowego zajmowania się maluchami. Brzmi fantastycznie, prawda? 🙂

4. Zastanów się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia

Jeśli zastanawiasz się, jak zaplanować wakacje z dzieckiem, to uwierz – musisz wziąć pod uwagę wiele kwestii. W tym ubezpieczenie. Jeżeli jedziemy z biura podróży, to w pakiecie powinno być jakiekolwiek ubezpieczenie. Warto je dokładnie sprawdzić i ewentualnie dokupić inne.

5. Rozważ wykupienie wycieczek fakultatywnych

Sprawdź, jakie wycieczki fakultatywne oferuje biuro podróży. Zastanów się, czy dana wycieczka będzie odpowiednia dla maluszka. Świetnie sprawdzą się jednodniowe wyjazdy do aquaparku lub parku rozrywki. Dla dzieci to prawdziwa frajda! Choć dla mnie, jako osoby dorosłej, również świetna zabawa 😀

atrakcje dla dzieci w kołobrzegu

6. Uszykuj dokumenty

Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? przede wszystkim od wyrobienia dokumentów, niezbędnych do wyjazdu 🙂 Różnią się one w zależności od kierunku podróży. Niektóre kraje wymagają chociażby dodatkowych szczepień. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę.

7. Zrób listę rzeczy do spakowania

To punkt, któremu musimy poświęcić dość sporo czasu. Lista rzeczy będzie się różniła nie tylko w zależności od kierunku podróży, ale również dojazdu. Jeśli mamy dojechać własnym samochodem i mamy pakowny bagażnik, możemy sobie pozwolić na nieco więcej rzeczy. W przypadku lotu samolotem bagaż powinien obejmować tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Aby ułatwić sobie zadanie:

  • zrób osobną listę rzeczy dla każdego członka rodziny. Oczywiście listę zaczynamy od bagażu dziecka – tak będzie najbezpieczniej 😀 Zabieramy to, co jest potrzebne. Powinniśmy zorientować się również, czy na miejscu będziemy mieli możliwość dokupienia np. pampersów, mleka, kaszki i innych niezbędnych akcesoriów,
  • pakuj gotowe zestawy na dzień. Sama tak robię i uwierzcie mi na słowo, że pakowanie jest o wiele łatwiejsze! Nie biorę niepotrzebnych rzeczy i mam więcej miejsca w walizce,
  • zrezygnuj z rzeczy, które będą w hotelu np. naczynia, ręczniki,
  • zapakuj apteczkę – weź leki, które na co dzień przyjmujesz Ty i członkowie rodziny. Warto również wziąć tabletki na ból głowy, ból brzucha czy biegunkę.

jak zaplanować wakacje z dzieckiem

8. Przygotuj dla dziecka atrakcje w czasie podróży

Pamiętajmy o tym, że dziecko będzie się nudziło podczas podróży. Mniejsze maluszki może i prześpią, ale trzeba się ubezpieczyć 🙂

9. Zabierz ze sobą dobry humor!

Ciesz się wolnym czasem z bliskimi. Niech uśmiech z twarzy Ci nie schodzi 🙂

 

7 comments

Katsuumi says:

Super porady dla każdego, kto planuje podróżować z maluszkiem:)

Anna says:

Przydatne porady dla każdego rodzica 🙂

https://www.secretaddiction.pl/?m=1 says:

To musi być wymagające, więc warto mieć dobry plan 🙂

Kaśka - poligondomowy says:

Właśnie mi uświadomiłas, że czas już pomyśleć o wakacjach. Chociaż tak mniej więcej…

JednoSpojrzenie says:

Właśnie te ręczniki w hotelach to taka ulga bo targane ze sobą zajmują pół walizki…

nica says:

przydatny poradnik, wypoczynek nad morzem z dzieckiem to moim zdaniem najlepsza opcja, bo maluchy kochają piasek i wodę 🙂

Dominika says:

Najważniejsze, to zaplanować jakiś kreatywny wyjazd, z różnymi atrakcjami. Jeśli wybieramy się z małymi dziećmi, trzeba znaleźć jakieś fajne miejsca, aby maluchy się nie nudziły. W tym wypadku wcześniejsza organizacja takich wyjazdów ma duże znaczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *